HC9877 SH60250 SH 60250
Enter your e-mail address to be notified when product is in stock
Notify Me!
Seller Info
brettstruck1 (38796)
Seller Accepts
Shipping Policy
Return Policy
Returns are not accepted
Description
THIS IS A SPECIAL ORDER IN ITEM, IT TAKES 2-6  BUSINESS DAYS
AND IS ORDERED AS SOON AS PAYMENT IS MADE
ONCE YOU HAVE PAID FOR THE ITEM THERE IS NO REFUND !
IF YOU ARE UNSURE  THAT THIS FILTER IS CORRECT
PLEASE GET AND QUOTE THE NUMBER AND BRAND
OFF YOUR OLD FILTER AND LET US CROSS REFERENCE FOR YOU TO CHECK !
CLICK EMAIL BELOW
jimmy@brettstruck.com.au
Bretts Truck Parts & All Filters - Truck Parts Supplier in Berkeley Vale
PART NUMBER
Description     FILTER HIFI BTP BRETTS
Details EMAIL FOR MORE DETAILS ON THIS ITEM
jimmy@brettstruck.com.au
Filter caracteristics
0.860
WEIGHT (KG)
D1 (MM)
72.000
D2 (MM)
D3 (MM)
D7 FILET 1
D8 FILET 2
H1 (MM)
H2 (MM)
H3 (MM)
MODELS
  • CASE-POCLAIN
  • CX 80
  • PEL JOB
  • TB 22 TB 25 TB 36 TB 68
  • SUMITOMO
  • SH 75 X-3 SH 80-3
  • TAKEUCHI
  • TB 125 TB 135 TB 138 FR TB 22 TB 25 TB 28 FR TB 36
  • YANMAR
  • B 27 B 27-2 B 27-2 A B 37 B 37-2 B 37-2 A B 5 B 50 B 50 V/VCR B 50 W B 50-2 B 50-2 A C 50 R VIO 40 VIO 40 V VIO 50 VIO 50 V YB 201 YB 301 YB 351 YB 401 W YB 451 YB 501
CROSS REFERENCES
BTP  HC9877
HIFI  SH60250  SH 60250
PT 9169 , PT 9170 , KAJ 4601 , HY 9532 , PX 250 A 2 DG , 15511-00700 , 15511-03300 , 155110-0700 , 172112-74911 , SH 60250